XMC1404Q048X0064AAXUMA1
Part number:
XMC1404Q048X0064AAXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48VQFN
32-Bit Single-Core
Program Memory Size
64KB (64K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Speed
48MHz