XMC1402Q048X0128AAXUMA1
Part number:
XMC1402Q048X0128AAXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48VQFN
Program Memory Size
128KB (128K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Speed
48MHz