XMC1100T016X0032AAXUMA1
Part number:
XMC1100T016X0032AAXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 16TSSOP
Speed
32MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Data Converters
A/D 6x12b
Number of I/O
11
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)