XE167FH200F100LABKXUMA1
Part number:
XE167FH200F100LABKXUMA1
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC MCU 16BIT 1.56MB FLSH 144LQFP
Total price
500
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
16-Bit
Program Memory Type
FLASH
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
100MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V