XC2768X136F128LRAAKXUMA1
Part number:
XC2768X136F128LRAAKXUMA1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V
Core Size
16/32-Bit
Data Converters
A/D 16x12b
Core Processor
C166SV2
Number of I/O
75
Speed
128MHz