XC2336B40F80LRABKXUMA1
Part number:
XC2336B40F80LRABKXUMA1
Description:
IC MCU 16/32B 320KB FLASH 64LQFP
FLASH
Number of I/O
38
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Data Converters
A/D 9x10b
Speed
80MHz
Package / Case
64-LQFP Exposed Pad
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V