XC2331D20F66LRAAKXUMA1
Part number:
XC2331D20F66LRAAKXUMA1
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC MCU 16/32B 160KB FLASH 64LQFP
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Data Converters
A/D 10x12b
Package / Case
64-LQFP Exposed Pad
Speed
66MHz
RAM Size
12K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V