XC2321D20F66VAAKXUMA1
Part number:
XC2321D20F66VAAKXUMA1
Description:
IC MCU 16/32B 160KB FLASH 48VQFN
Not Verified
Number of I/O
33
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Data Converters
A/D 10x12b
Package / Case
48-VFQFN Exposed Pad
Speed
66MHz
RAM Size
12K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V