TLS820F0ELV33XUMA1
Part number:
TLS820F0ELV33XUMA1
Description:
IC REG LIN 3.3V 200MA SSOP-14-5
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Output
200mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Quiescent (Iq)
5 µA
Voltage - Input (Max)
40V
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 200mA
Current - Supply (Max)
80 µA
PSRR
63dB (100Hz)
Package / Case
14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad