TLS208D1LDV33XUMA1
Part number:
TLS208D1LDV33XUMA1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 800MA TSON-10
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
10-TFDFN Exposed Pad
Current - Output
800mA
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Control Features
Enable, Reset
Current - Supply (Max)
250 µA
Current - Quiescent (Iq)
170 µA
Supplier Device Package
PG-TSON-10
Voltage Dropout (Max)
1V @ 800mA
PSRR
62dB (10kHz)