TLS208D1EJV33XUMA1
Part number:
TLS208D1EJV33XUMA1
Description:
IC REG LIN 3.3V 800MA 8DSO E-PAD
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package
PG-DSO-8
Current - Output
800mA
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Control Features
Enable, Reset
Current - Supply (Max)
250 µA
Current - Quiescent (Iq)
170 µA
Voltage Dropout (Max)
1V @ 800mA
PSRR
62dB (10kHz)