TLF2931GV33XUMA1
Part number:
TLF2931GV33XUMA1
Product Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA DSO8
Surface Mount
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q100
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package
PG-DSO-8
Current - Output
100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
PSRR
80dB (120Hz)
Voltage - Input (Max)
26V
Current - Supply (Max)
15 mA
Current - Quiescent (Iq)
1 mA
Voltage Dropout (Max)
1.1V @ 100mA