TLE4295GV33NTSA1
Part number:
TLE4295GV33NTSA1
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 30MA SCT595-5
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Current - Output
30mA
Package / Case
6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Input (Max)
45V
PSRR
60dB (100Hz)
Current - Quiescent (Iq)
200 µA
Voltage Dropout (Max)
0.4V @ 20mA
Current - Supply (Max)
4 mA