TLE4247EL30XUMA1
Part number:
TLE4247EL30XUMA1
Product Category:
Power Distribution Switches, Load Drivers
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC PWR DRIVER BIPOLAR 1:1 DSO-8
Surface Mount
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q100
Ratio - Input:Output
1:1
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Supplier Device Package
PG-DSO-8
Number of Outputs
1
Output Configuration
High Side
Interface
On/Off
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
Not Required
Switch Type
Relay, Solenoid Driver
Fault Protection
Over Temperature
Output Type
Bipolar
Voltage - Load
3V ~ 30V