TC297TX128F300NBCKXUMA1
Part number:
TC297TX128F300NBCKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 8MB FLASH 292LFBGA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
300MHz
EEPROM Size
128K x 8
Core Size
32-Bit Tri-Core
Connectivity
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I2C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Program Memory Size
8MB (8M x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.3V, 5V