TC277T64F200SCAKXUMA1
Part number:
TC277T64F200SCAKXUMA1
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
IR (Infineon Technologies)
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 292LFBGA
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Peripherals
DMA, WDT
Program Memory Type
FLASH
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type
External
Core Processor
TriCore™
Speed
200MHz
EEPROM Size
64K x 8
Core Size
32-Bit Tri-Core
Connectivity
ASC, CANbus, Ethernet, FlexRay, HSSL, I2C, LINbus, MSC, PSI5, QSPI, SENT
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V