TC1797512F180EFACKXUMA1
Part number:
TC1797512F180EFACKXUMA1
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 416BGA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
EEPROM Size
64K x 8
Program Memory Size
4MB (4M x 8)
Speed
180MHz
Number of I/O
221
Package / Case
416-BGA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.42V ~ 1.58V