TC1791F512F240EPABKXUMA2
Part number:
TC1791F512F240EPABKXUMA2
Description:
IC MCU 32BIT 4MB FLASH 292LFBGA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Speed
240MHz
Program Memory Size
4MB (4M x 8)
Number of I/O
128
RAM Size
288K x 8
Supplier Device Package
PG-LFBGA-292-6
Package / Case
292-LFBGA
EEPROM Size
192K x 8
Connectivity
ASC, CANbus, FlexRay, MLI, MSC, SSC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.17V ~ 3.63V