TC1782F320F180HRBAKXUMA2
Part number:
TC1782F320F180HRBAKXUMA2
Description:
IC MCU 32BIT 2.5MB FLASH 176LQFP
Total price
500
Mounting Type
Number of I/O
86
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
EEPROM Size
128K x 8
Speed
180MHz
Package / Case
176-LQFP
RAM Size
176K x 8
Program Memory Size
2.5MB (2.5M x 8)
Supplier Device Package
PG-LQFP-176-2
Connectivity
ASC, CANbus, FlexRay, MLI, MSC, SSC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.17V ~ 3.63V