SST25PF040CT-40I/SN
Part number:
SST25PF040CT-40I/SN
Description:
IC FLASH 4MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
8-SOIC
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
DigiKey Programmable
Verified
Voltage - Supply
2.3V ~ 3.6V
Clock Frequency
40 MHz