SPC5125YVN400R
Part number:
SPC5125YVN400R
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 324PBGA
Total price
500
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
32-Bit Single-Core
Peripherals
DMA, WDT
RAM Size
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.08V ~ 3.6V
Oscillator Type
External
Program Memory Type
ROMless
Package / Case
324-BBGA
Number of I/O
64
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Speed
400MHz