SI5345B-B03475-GM
Part number:
SI5345B-B03475-GM
Product Category:
Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Manufacturer:
Skyworks Solutions, Inc.
Description:
IC CLOCK MULTIPLIER 64QFN
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits
1
Divider/Multiplier
Yes/No
Differential - Input:Output
Yes/Yes
PLL
Yes
Supplier Device Package
64-QFN (9x9)
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Frequency - Max
350MHz
Output
CML, HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
Input
LVCMOS, Crystal
Type
Clock Multiplier, Jitter Attenuator
Voltage - Supply
1.71V ~ 3.47V