SCF5249LAG120
Part number:
SCF5249LAG120
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 144LQFP
Encapsulation:
Bulk
Total price
300
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V
Oscillator Type
External
Package / Case
144-LQFP
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Number of I/O
34
Program Memory Type
ROMless
RAM Size
96K x 8
Speed
120MHz