SCF5235F4CVM150
Part number:
SCF5235F4CVM150
Product Category:
Microcontrollers
Manufacturer:
NXP Semiconductors
Description:
IC MCU 32BIT ROMLESS 256MAPBGA
Encapsulation:
Bulk
Total price
450
Mounting Type
Surface Mount
DigiKey Programmable
Not Verified
Core Size
32-Bit Single-Core
Peripherals
DMA, WDT
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type
External
RAM Size
64K x 8
Program Memory Type
ROMless
Speed
150MHz
Number of I/O
97
Package / Case
256-LBGA
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.4V ~ 1.6V