S-13R1B29-I4T1U3
Part number:
S-13R1B29-I4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 2.9V 150MA SNT4A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.23V @ 100mA
Supplier Device Package
SNT-4A
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.9V