S-13R1A13-N4T1U3
Part number:
S-13R1A13-N4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 150MA SC82AB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V
PSRR
70dB (1kHz)
Protection Features
Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Supplier Device Package
SC-82AB
Voltage Dropout (Max)
0.78V @ 100mA