S-13D1D2833-M6T1U3
Part number:
S-13D1D2833-M6T1U3
Description:
IC REG LIN 2.8V/3.3V 150MA SOT23
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
SOT-23-6
Package / Case
SOT-23-6
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.8V, 3.3V
Voltage Dropout (Max)
0.13V @ 100mA, 0.13V @ 100mA
PSRR
72dB (1kHz), 70dB (1kHz)