S-13D1D1528-M6T1U3
Part number:
S-13D1D1528-M6T1U3
Description:
IC REG LIN 1.5V/2.8V 150MA SOT23
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
SOT-23-6
Package / Case
SOT-23-6
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V, 2.8V
Voltage Dropout (Max)
0.21V @ 100mA, 0.13V @ 100mA
PSRR
75dB (1kHz), 72dB (1kHz)