S-13D1C3636-A6T2U3
Part number:
S-13D1C3636-A6T2U3
Description:
IC REG LIN 3.6/3.6V HSNT6-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-6-B
Voltage Dropout (Max)
0.13V @ 100mA, 0.13V @ 100mA
PSRR
70dB (1kHz), 70dB (1kHz)
Package / Case
6-SMD, Flat Leads Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.6V, 3.6V