S-13D1C2J2J-M6T1U3
Part number:
S-13D1C2J2J-M6T1U3
Description:
IC REG LIN 2.85/2.85V SOT23
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
SOT-23-6
Package / Case
SOT-23-6
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.85V, 2.85V
Voltage Dropout (Max)
0.13V @ 100mA, 0.13V @ 100mA
PSRR
72dB (1kHz), 72dB (1kHz)