S-13D1B3018-A6T2U3
Part number:
S-13D1B3018-A6T2U3
Description:
IC REG LIN 1.8V/3V 150MA HSNT6-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V, 3V
PSRR
75dB (1kHz), 72dB (1kHz)
Supplier Device Package
HSNT-6-B
Voltage Dropout (Max)
0.19V @ 100mA, 0.13V @ 100mA