S-13A1D34-U5T1U3
Part number:
S-13A1D34-U5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 1A SOT89-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Package / Case
SOT-89-5/6
Supplier Device Package
SOT-89-5
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.4V
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 300mA