S-13A1D11-E6T1U3
Part number:
S-13A1D11-E6T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.1V 1A 6HSOP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Protection Features
Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Supplier Device Package
6-HSOP
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 300mA