S-13A1C34-A6T1U3
Part number:
S-13A1C34-A6T1U3
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 1A HSNT-6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
60dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.4V
Protection Features
Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Voltage Dropout (Max)
0.1V @ 300mA