S-13A1B19-A6T1U3
Part number:
S-13A1B19-A6T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.9V 1A HSNT-6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.9V
Voltage Dropout (Max)
0.15V @ 300mA