S-13A1A13-E6T1U3
Part number:
S-13A1A13-E6T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 1A 6HSOP
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V
PSRR
65dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
90 µA
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Voltage Dropout (Max)
0.28V @ 300mA