S-13A1A11-A6T1U3
Part number:
S-13A1A11-A6T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.1V 1A HSNT-6A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
PSRR
70dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
90 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.1V
Protection Features
Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Supplier Device Package
HSNT-6A
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 300mA