S-1335K18-M5T1U3
Part number:
S-1335K18-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
PSRR
80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Voltage Dropout (Max)
0.14V @ 100mA