S-1335D36-N4T1U3
Part number:
S-1335D36-N4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 3.6V 150MA SC82AB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.6V
Supplier Device Package
SC-82AB
PSRR
80dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.103V @ 100mA