S-1335D22-N4T1U3
Part number:
S-1335D22-N4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 2.2V 150MA SC82AB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.2V
Supplier Device Package
SC-82AB
Voltage Dropout (Max)
0.127V @ 100mA