S-1333D34-M5T1U3
Part number:
S-1333D34-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 3.4V 300MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.4V
Voltage - Output (Max)
5.5V
Voltage Dropout (Max)
0.27V @ 100mA