S-1333C15-A4T1U3
Part number:
S-1333C15-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.5V 300MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Enable
Current - Quiescent (Iq)
1 µA
Package / Case
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
PSRR
75dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.5V
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Voltage - Output (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Current - Supply (Max)
38 µA
Voltage Dropout (Max)
0.47V @ 100mA