S-1333C12-A4T1U3
Part number:
S-1333C12-A4T1U3
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 275MA HSNT4-A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
1 µA
Package / Case
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.2V
PSRR
75dB (1kHz)
Voltage - Output (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-A
Current - Supply (Max)
38 µA
Voltage Dropout (Max)
0.64V @ 100mA
Current - Output
275mA