S-1333B32-A4T2U3
Part number:
S-1333B32-A4T2U3
Description:
IC REG LINEAR 3.2V 300MA HSNT4-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
1 µA
Supplier Device Package
HSNT-4-B
PSRR
65dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.28V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.2V
Voltage - Output (Max)
5.5V