S-1333B24-A4T2U3
Part number:
S-1333B24-A4T2U3
Description:
IC REG LINEAR 2.4V 300MA HSNT4-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Supplier Device Package
HSNT-4-B
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.4V
Voltage - Output (Max)
5.5V
Voltage Dropout (Max)
0.36V @ 100mA