S-1333B17-A4T2U3
Part number:
S-1333B17-A4T2U3
Description:
IC REG LINEAR 1.7V 300MA HSNT4-B
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
1 µA
Package / Case
4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Supplier Device Package
HSNT-4-B
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.7V
Voltage Dropout (Max)
0.43V @ 100mA
Protection Features
Overcurrent, Thermal Shutdown
Voltage - Output (Max)
5.5V