S-1333A27-M5T1U3
Part number:
S-1333A27-M5T1U3
Description:
IC REG LINEAR 2.7V 300MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package
SOT-23-5
Current - Output
300mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.31V @ 100mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.7V