S-1323B46PF-N9FTFU
Part number:
S-1323B46PF-N9FTFU
Description:
IC REG LINEAR 4.6V 150MA SNT4A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Supplier Device Package
SNT-4A
Voltage Dropout (Max)
0.65V @ 150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.6V