S-1323B45NB-N9ETFU
Part number:
S-1323B45NB-N9ETFU
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 150MA SC82AB
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.65V @ 150mA
Supplier Device Package
SC-82AB
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.5V