S-1323B33PF-N8STFU
Part number:
S-1323B33PF-N8STFU
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SNT4A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
PSRR
70dB (1kHz)
Supplier Device Package
SNT-4A
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage Dropout (Max)
0.65V @ 150mA